Osocze bogatopłytkowe, Fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogatopłytkowe

- przeznaczony jest dla wszystkich osób, szczególnie pacjentów poszukujących naturalnych produktów lub uczulonych na inne preparaty. Wykonany z własnej krwi pacjenta. Zawiera naturalne czynniki wzrostu. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania i fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do głębokiej odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Zabieg ma zastosowanie również w leczeniu trudno gojących się ran (m.in. stopy cukrzycowej), odbudowie tkanki kostnej, chorobach przyzębia i w łysieniu. Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest autologiczna fibryna.

Fibryna

- jest autogenną, biokompatybilną membraną, która stymuluje gojenie i wzrost tkanek miękkich eliminując ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Jest bogata w komórki macierzyste, leukocyty, płytki krwi wydzielające naczyniowy czynnik wzrostu.
Fibryna wstrzyknięta do tkanek miękkich powoli koaguluje tworząc naturalną, trójwymiarową sieć, na której odbywają się procesy naprawcze. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące regenerację. Dlaczego? – ponieważ początkowo komórki skóry, które chcemy stymulować nie posiadają receptorów dla czynników wzrostu. Dopiero pod wpływem działania czynników wzrostu zaczynają je produkować. Efektem jest stymulacja biologicznej odnowy tkanek szczególnie w miejscu ich uszkodzenia czy ubytków. W ten sposób czynniki wzrostu stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu, co daje efekt ,,podnoszenia” w miejscu podania, trwający około 2 lat. Fibryna może być stosowana jako naturalny „wypełniacz” (zamiast kwasu hialuronowego, czy karboksymetylocelulozy) do usuwania zmarszczek. Zabieg osoczem i fibryną zapewnia długotrwałe efekty; Dłuższe niż tradycyjnymi wypełniaczami.
Preparat całkowicie naturalny, zgodny z ciałem pacjenta, dlatego nie wywołuje reakcji nietolerancji, alergii czy innych odczynów immunologicznych. Zarówno zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jak i autologicznej fibryny można wykonać na jednej wizycie.
W moim gabinecie używam wirówki horyzontalnej która zapewnia najwyższą jakości preparatów; osocze (PRP) i fibryna (I-PRF)?

Często zadawane pytania

Przed zabiegiem
Przebieg zabiegu
Po zabiegu
Działanie
Przeciwwskazania
Czas trwania zabiegu
Częstotliwość zabiegów